راهنما

خوش آمدید!

این انجمن برای متخصصان و علاقه‌مندان به کالاها و خدمات ما می‌باشد.
بهترین مطالب و ایده‌های جدید بازاریابی را به اشتراک بگذارید و درباره آنها بحث کنید، پروفایل حرفه‌ای خود را بسازید، تا با همکاری یکدیگر بازاریاب بهتری شویم.

این انجمن برای متخصصان و علاقه‌مندان به کالاها و خدمات ما می‌باشد. بهترین مطالب و ایده‌های جدید بازاریابی را به اشتراک بگذارید و درباره آنها بحث کنید، پروفایل حرفه‌ای خود را بسازید، تا با همکاری یکدیگر بازاریاب بهتری شویم.

این انجمن برای کاربران حرفه‌ای و مشتاق، مخاطبین و برنامه‌نویسان می‌باشد. امکان پرسیدن سوال در رابطه با:

 • چگونه می‌توان کنویست را در زیرساخت خاصی نصب کرد،
 • نحوه پیکربندی یا سفارشی‌سازی کنویست به نیازهای خاص تجاری،
 • بهترین روش استفاده از کنویست برای یک نیاز خاص تجاری چیست،
 • نحوه ایجاد ماژول برای نیاز خود،
 • سوال‌های خاص در مورد پیشنهادات خدمات کنویست و غیره

قبل از پرسیدن سوال خود، لطفا سوال‌های مشابه سوال خود را جستجو کنید.می توانید سوال‌ها را با توجه به عنوان یا برچسب آنها جستجو کنید. همچنین پاسخ دادن به سوال خود، توسط خود شما، اشکالی ندارد.

لطفا از طرح سوال‌هایی سلیقه‌ای و بحث برانگیز یا نامربوط به این انجمن، خودداری کنید.

شما باید بر اساس مشکلات واقعی که با آنها روبرو هستید، سوال‌های عملی و قابل پاسخ‌دهی بپرسید. سوال‌هایی که منجر به بحث‌های بی‌پایان می‌شوند از سودمندی این سایت می‌کاهد و سوال‌های دیگر را از صفحه اول خارج می‌کند.

برای جلوگیری از فلگ شدن و احتمالا حذف شدن سوال خود، از پرسیدن سوالات سلیقه‌ای در جایی که ...

 • هر پاسخی می‌تواند صحیح باشد: "______مورد علاقه شما کدام است؟"
 • پاسخ شما همراه با سوال ارائه می‌شود، و شما انتظار پاسخ بیشتری دارید: "من از ______ برای ______ استفاده می‌کنم، شما از چه استفاده می‌کنید؟"
 • هیچ مشکلی واقعی برای حل نیست: "من کنجکاو هستم که آیا افراد دیگر همان حسی را دارند که من دارم."
 • از ما یک سوال فرضی و با پایانی باز پرسیده می‌شود: "اگر ______ اتفاق بیفتد چی؟"
 • این یک سخن بیهوده است که قالب یک سوال پنهان شده است: "______ بسیار مزخرف است، این‌طور نیست؟"

اگر یکی از این مثال‌ها توصیف وضعیت شماست یا انگیزه شما برای پرسیدن سوال این است که "من می‌خواهم در بحثی درباره ______ شرکت کنم"، شما نباید اینجا سوال بپرسید، بلکه در لیست ایمیل ما سوال کنید. با این حال، اگر انگیزه شما "من دوست دارم دیگران ______ را به من توضیح دهند" ، پس شما در جای درستی سوال می‌کنید.

(قسمت فوق از سوالات متداول اساک‌اورفلو اقتباس شده است)

بیشتر در:

 • پاسخ‌ها نباید به سوال‌ها بیفزاید یا آن را گسترش دهند. به‌جای آن یا سوال را ویرایش کنید یا به سوال خود کامنت اضافه کنید.
 • پاسخ‌ها نباید کامنت پاسخ‌های دیگر باشند. به‌جای آن به پاسخ‌های کامنت اضافه کنید.
 • پاسخ‌ها نباید صرفا به سوال‌های دیگر اشاره کنند . در عوض، یک کامنت سوالی با نشانگر "تکرار احتمالی ..." اضافه کنید. با این وجود، لینک دادن به سوال‌ها یا پاسخ‌های دیگر که اطلاعات اضافی مربوطه را در اختیار شما قرار می‌دهند، اشکالی ندارد.
 • پاسخ‌ها نباید صرفا لینک به راه حل را ارائه دهند. بلکه٬ متن توضیحات راه حل را در جواب خود ارائه دهید، حتی اگر فقط کپی/پیست باشد.لبنک‌ها نیز مورد استقبال قرار می‌گیرند، اما برای تکمیل کردن پاسخ و ارجاع به منابع و برای اطلاعات بیشتر.

پاسخ‌ها نباید به سوال‌ها بیفزاید یا آن را گسترش دهند. به‌جای آن یا سوال را ویرایش کنید یا به سوال خود کامنت اضافه کنید.

پاسخ‌ها نباید کامنت پاسخ‌های دیگر باشند. به‌جای آن به پاسخ‌های کامنت اضافه کنید.

پاسخ‌ها نباید صرفا به سوال‌های دیگر اشاره کنند . در عوض، یک کامنت سوالی با نشانگر "تکرار احتمالی ..." اضافه کنید. با این وجود، لینک دادن به سوال‌ها یا پاسخ‌های دیگر که اطلاعات اضافی مربوطه را در اختیار شما قرار می‌دهند، اشکالی ندارد.

پاسخ‌ها نباید صرفا لینک به راه حل را ارائه دهند. بلکه٬ متن توضیحات راه حل را در جواب خود ارائه دهید، حتی اگر فقط کپی/پیست باشد.لبنک‌ها نیز مورد استقبال قرار می‌گیرند، اما برای تکمیل کردن پاسخ و ارجاع به منابع و برای اطلاعات بیشتر.

پاسخ‌ها نباید منجر به بحث شوند این انجمن پرسش‌وپاسخ است، یک گروه بحث نیست. لطفا از بحث و گفتگو در پاسخ‌های خود خودداری کنید، زیرا این موضوع باعث کم رنگ شدن اصل پرسش و پاسخ می‌شود. برای بحث‌های کوتاه لطفا از امکانات کامنت استفاده کنید.

هنگامی که یک سوال یا پاسخ رای مثبت می‌گیرد، کاربری که آنها را پست کرده است امتیازاتی کسب می‌کند. این نکات به عنوان معیار تقریبی اعتماد انجمن به وی است. کارهای نظارتی متنوعی براساس این امتیازها به تدریج به کاربران محول می‌شود.

به عنوان مثال، اگر سوال جالبی بپرسید یا پاسخ مفیدی بدهید، به مطلب شما رای مثبت داده می‌شود. از طرف دیگر، اگر پاسخ شما گمراه کننده باشد - از رأی کمتری برخوردار می‌شوید. به ازای هر رای موافق 10 امتیاز به دست می‌آورید، و هر رای مخالف 10 امتیاز از شما کم می‌کند. روزانه فقط 200 امتیاز می‌توان برای یک سوال یا پاسخ در روز جمع کنید. جدولی که در انتها آورده شده است، مقدار اعتبار مورد نیاز برای انواع وظایف نظارتی را توضیح داده است.

هدف این سایت ایجاد یک یایگاه دانش که بتواند به سوال‌های مربوط به کنویست پاسخ دهد.

بنابراین پرسش و پاسخ می‌تواند مانند صفحات ویکی توسط کاربران باتجربه این سایت ویرایش شود تا کیفیت کلی محتوای دانش بنیان را بهبود بخشد. این حق ویژه بر اساس سطح امتیاز کاربر اعطا می‌شود: وقتی امتیاز شما به اندازه کافی بالا رود، شما نیز از این حقوق ویژه برخوردار خواهید شد.

اگر این روش مطلوب شما نیست، لطفا به انجمن احترام بگذارید.

در اینجا جدولی را مشاهده می‌کنید که نسبت امتیاز به حقوق ویژه را نشان می‌دهد